Lanové aktivity

Lanové dráhy rozvíjejí nejen individualitu jednotlivců, ale lze je velmi dobře využít i při týmových aktivitách. Překážky jsou vhodné nejen pro dospělé, ale i pro děti.

Nízké lanové překážky

Lanové překážky jsou postaveny nízko nad zemí, ve výšce, která dovoluje bezpečný seskok. Při překonávání jednotlivých aktivit je využíváno jištění dvěma kolegy ze země.

Běžně stavíme 5 až 10 překážek. Stavba lanového parku zabere, dle náročnosti a množství překážek, 3 až 5 hodin (dráhu připravuje 1 až 3 instruktoři). Překážky je možné zdolávat jednotlivě, v návaznosti, nebo v týmech (pro zdolání je třeba 2 a více osob).

Prodáváme materiál pro stavbu lanových aktivit, školíme stavbu lanových překážek.

Vysoké lanové překážky

Lanové překážky jsou postaveny ve výšce 5 až 8 metrů nad zemí. Při překonávání jednotlivých aktivit je využíváno horní jištění přes kladku zkušeným instruktorem. Lezec má na sobě celotělový úvazek a helmu.

Běžně stavíme 2 až 3 překážky. Stavba lanového parku je velice náročná. Na přípravu je třeba počítat 3 až 5 hodin (2 nebo 3 instruktoři). Podmínkou pro vysokou lanovou dráhu je vhodné prostředí a věk účastníků nad 16 let. Nutná je prohlídka terénu před akcí.

Vhodné pro dlouhodobější akci.

Lanové atrakce

Naše programy často doplňujeme dalšími zábavnými nebo adrenalinovými aktivitami, ze kterých můžeme sestavit i samostatný program. I zde je většinou nutná prohlídka terénu před akcí.

Využít můžete různé druhy slaňování a stoupání po laně (jümary, oka), chození po slackline, několik typů vertikálních drah (stoupání pomocí kolíků, dráha z pneumatik), provazový žebřík, stavění bedýnek, různé typy lanovek, odřezávání z lana do náruče kolegů, zvedání břemen a osob přes kladky, různé typy houpaček, několik typů lanových mostů, apod. 

Prohlédněte si videoukázky některých aktivit: stavění bedýnek, provazový žebřík, lanovka.


Typové lanové překážky

V databázi máme cca 30 různých lanových překážek. Běžně stavíme 6 - 10 aktivit.

   
   
   
   

Technologie stavby lanových překážek.

Pravidla a bezpečnost

Při všech akcích je brán zřetel na možnosti, věk i kondici každého jedince. Účastníci nejsou do programu nuceni. Platí zde princip dobrovolnosti.

Zákazník se zúčastňuje sportovního programu na vlastní nebezpečí a zavazuje se řídit během kurzu pokyny lektorů a sportovních instruktorů.

Všechny aktivity jsou instruktorským týmem dostatečně odzkoušeny a vyhovují všem bezpečnostním standardům. Na všech akcích je k dispozici plně vybavená expediční lékárnička. Vždy dbáme na maximální ochranu dřevin a přírody v místě realizace lanových aktivit.

Všechny lanové aktivity jsou standardně připravovány tak, aby sportovní dovednosti či fyzická připravenost nebyly rozhodující. Každý účastník tak má svobodnou volbu, jak do řešení zadaného úkolu vloží své dovednosti a um.

Z pohledu doporučeného vybavení a oblečení vždy radíme přihlédnout k aktuálnímu vývoji počasí a teplot a zvolené lokalitě. Obecně lze doporučit starší sportovní oblečení a obuv, na které se nemusí účastníci z „citových“ důvodů ohlížet.


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2016

Fidcon, Náměstí 5. května 1, Jablonné nad Orlicí, IČO: 27027121, info(at)fidcon.cz