Novinky na webu MPSV

22.12.2011

Novinky na webu MPSV Ministerstvo práce a sociálních věcí na svém webu upozorňuje na změny od ledna 2012, které nastanou v rámci sociální reformy. Dále vystavilo dokument, který reaguje na situaci, která nastala v přidělování dotací pro rok 2012 po tom, co kraje vyjádřili nesouhlas se směrnými čísly a předali MPSV pouze optimální návrh dotací pro rok 2012.

Na nových stránkách sociální reformy  http://socialnireforma.mpsv.cz/cs/  najdete informace o všech změnách, které vstupují v platnost počátkem roku 2012. Jednotné výplatní místo, karta sociálních systémů, rodičovský příspěvek, změny v podpoře nezaměstnaným a další. Není toho málo, proto doporučujeme tento web Vaší pozornosti.

Každoročně touto dobou řeší poskytovatelé sociálních služeb velkou neznámou, kterou je dotace ze státního rozpočtu pro poskytování jejich služeb. Téměř vždy je tento proces středem pozornosti a v rámci přidělování dotací jsou problémy. Letos došlo ke konfliktu mezi Asociací krajů ČR a MPSV a ministerstvo bylo nuceno samostatně rozdělit prostředky. Je pravda, že systém směrných čísel, tedy výše dotace pro jednotlivé kraje je diskriminační a jeho napadení u Evropských institucí by jistě mělo úspěch. Na stránce MPSV http://www.mpsv.cz/files/clanky/11870/Realizace_dotacniho_navrhu_pro_rok_2012-tvorba_realnych_navrhu.pdf najdete ke stažení materiál, který vysvětluje letošní postup MPSV.

Situace sociálních služeb není lehká, budeme se snažit Vám přinášet aktuální informace a doplňovat je zkušenostmi jednotlivých poskytovatelů služeb.

Přejeme Vám vše dobré do nového roku 2012.


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2016

Fidcon, Náměstí 5. května 1, Jablonné nad Orlicí, IČO: 27027121, info(at)fidcon.cz